Elma Sirkesi Kilo Verme
19 Haziran 2024

Elma Sirkesi Kilo Verme

Elma Sirkesi ile Kilo Verme

Elma sirkesi, doğal elma sirkesinden yararlanarak uygulanan birçok zayıflama küründe kullanılmaktadır. Elma sirkesi kilo verme ve dengeli, sağlıklı beslenme olanaklarına sahip diyet listeleri ile birlikte uygulanabilir. Elma sirkesi ile yapılan diyetler hakkında tek bir uygun diyet bulunmamaktadır. Ancak farklı diyet reçeteleri ve programları arasında elma sirkesini görmek mümkündür. Elma sirkesinin zayıflatıcı ve yağ yakıcı özellikleri bulunmaktadır. Elma sirkesinden faydalanarak kilo vermek istiyorsanız, bunu egzersiz ve fitness ile birleştirerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Elma sirkesi kilo vermek için özellikle bitkisel diyetlerin ilk sırasında yer alan kürler ile uygulanmaktadır. Ancak elma sirkesi kürleri, kişinin daha çabuk kilo vermesi için uygulanır ve genellikle yoğun ve etkili kilo vermek için tercih edilir.

Elma Sirkesinin Kilo Verme Üzerindeki Etkileri

Elma sirkesi, içeriğinde A, B, C vitaminleri ve farklı vitamin grupları, asetik asit ve mineral grupları bulundurmaktadır. İnsan vücudunda elma sirkesinin etkisi yağ yakıcı olmasıdır. Bu özellik, elma sirkesi kana karıştıktan sonra vücutta hücrelere kadar ilerleyerek fazla yağ yakımına yardımcı olmaktadır. Ayrıca açlık hissini de en aza indirebilmektedir.

Elma Sirkesi ile Kilo Vermek İçin Hangi Gıdalarla Tüketilmeli?

Elma sirkesi ile kilo vermek amaçlanıyorsa, bunun başarıya ulaşması için günlük tahminen 1200 kalori değerinden düşük gıdalar tüketilmelidir. Elma sirkesi kullanıldığı zaman meyveler, sebzeler, tam tahıllı gıdalar ve tam tahıllı ekmekler gibi yağ açısından düşük, fakat lif açısından oldukça zengin bir diyet programı uygulanması gerekmektedir.

Elma Sirkesi ile Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılmalı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elma sirkesi, düzenli olarak yemeklerden önce bir su bardağı suyun içerisine yarım çorba kaşığı olarak ilave edilerek içilir. Bu işlem, yemeklerden önce 45 dakika evvel yapılmasının nedeni kısmi olarak açlığı bastırmasından kaynaklıdır. Bu sebepten dolayı her yemek öğününden daha az kalori alınmış olur. Ayrıca elma sirkesi ile yapılan diyetlerde metabolizma hızlanır ve vücutta biriken zararlı toksinler dolaşım sistemi sayesinde dışarı atılır. Elma sirkesi, diyet ve özellikle spor yapıldığı zaman yapılan egzersizle vücuttaki aslar uyarılır ve yağ yakımını hızlandırmış olur. Kan dolaşımı hızlandığı için karın yağı, basen yağı, göbek yağı ve bölgesel oluşan yağlardan da erimeler olur. Haftada 3-4 kez 40-45 dakika yapılan spor zayıflama işlemi için yeterli olacaktır. Midede rahatsızlık yaşayan kişiler için uzmanlar bu tarz diyetleri ve kilo verme programlarını uygun görmemektedir. Sebebi ise midesinden rahatsız olan kişilerde ciddi şekilde sorunlara neden olmaktadır. Sindirim sisteminde rahatsızlığı olan kişilerin elma sirkesi ile kilo vermeyi düşünmeden evvel uzman doktora danışmalıdır. Kilo vermek için elma sirkesinden yardım almayı düşünüyorsanız, 4 hafta kullandığınızda yaklaşık olarak 5-6 kilo arasında verebilirsiniz. Özellikle 4 hafta gibi uzun bir süreçte kullanacaksanız, 2 hafta ara vermeniz gereklidir.

Elma Sirkesi ile Kilo Vermenin Ekstra Faydaları

Elma sirkesi sadece kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlık üzerinde de olumlu etkileri vardır. İşte elma sirkesinin diğer bazı faydaları:
  • Kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olabilir.
  • Kolesterol seviyelerini düşürebilir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirebilir.
  • Detoks etkisi yaparak vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir.
Elma sirkesi ile kilo verme sürecinde bu ekstra faydaları da göz önünde bulundurarak, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek mümkündür.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Nurtekin

21 Nisan 2024 Pazar

Son zamanlarda kilolarımla başım belada. Birçok diyet uygulamama rağmen istediğim kiloya ulaşamadım. Çevremdeki kişiler bitkisel yöntemleri denememi önerdi. Özellikle de kilo vermek için elma sirkesi önerildi. Elma sirkesi kilo vermede etkili midir? Kilo vermek için elma sirkesini nasıl kullanabilirim ve zararı var mıdır?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Abdülhakim

Merhaba, fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetleri bitkisel kürler ile de destekleyebilirsiniz. Bunun için elma sirkesi de metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı etkisine sahiptir. Bir bardak sıciçeeiaine iki tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırılarak bir sabah kahvaltısı öncesi ve akşam yemeği öncesi tüketmeniz kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Sağlıklı günler dilerim.

2. Cevap
cevap

Ödül

Merhaba. Elma sirkesi zayıflamaya çok yararlıdır. Elma sirkesini günlük öğünlerden 45 dakika önce tüketmeniz yeterli olacaktır. Elma sirkesinin bilinen bir zararı yok ancak aşırı tüketmekten kaçınabilirsiniz.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Elma Sirkesi Yüze Sürülür mü?

Elma Sirkesi Yüze Sürülür mü?

Sirkeyle Yıkanmak

Sirkeyle Yıkanmak

Popüler İçerikler

Elma Sirkesi Zararları

Elma Sirkesi Zararları

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Saçta Sirke Saçta Bit Kendini Nasıl Belli Eder?

Saçta Sirke Saçta Bit Kendini Nasıl Belli Eder?

Ardıç Sirkesi Tarifi ve Malzemeleri

Ardıç Sirkesi Tarifi ve Malzemeleri

Elma Sirkesinin Zararları

Elma Sirkesinin Zararları

Nar Sirkesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Nar Sirkesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sirke Çeşitleri Türleri ve Özellikleri

Sirke Çeşitleri Türleri ve Özellikleri

Güncel

Aç Karnına Elma Sirkesi

Aç Karnına Elma Sirkesi

Güncel

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Güncel

Üzüm Sirkesi Nasıl Yapılır?

Üzüm Sirkesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt Sirke Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Sirke Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Sirke Neye İyi Gelir?

Sirke Neye İyi Gelir?

Elma Sirkesi Güneş Lekesi İçin Kullanılabilir mi?

Elma Sirkesi Güneş Lekesi İçin Kullanılabilir mi?

Elma Sirkesi Maden Suyu Sivilce

Elma Sirkesi Maden Suyu Sivilce

Elma Sirkesi Sarımsak Kürü

Elma Sirkesi Sarımsak Kürü

Sirke Formülü Nedir?

Sirke Formülü Nedir?