Elma Sirkesi Diyeti
26 Haziran 2024

Elma Sirkesi Diyeti


Elma sirkesi diyeti, doğal elma sirkesinden faydalanarak gerçekleştirilen çeşitli zayıflama kürleri olarak bilinir. Elma sirkesi diyeti, sadece elma sirkesinin yararlarından faydalanarak kilo verme amacını taşıyan genel kürlerin tümüne verilen ortak isimdir. Bu nedenle, elma sirkesi ile uygulanan diyete ilişkin tek bir uygun diyet bulmak zor olabilir. Ancak, farklı diyet reçeteleri ve diyet programları arasında elma sirkesinin yağ yakıcı ve zayıflatıcı özelliklerinden yararlanılmaktadır.

Elma Sirkesi ile Uygulanan Diyetler

Elma sirkesi ile uygulanan diyetler oldukça dengeli ve sağlıklı beslenme olanağına sahip olan diyet listeleridir. Elma sirkesinden faydalanarak kilo vermek istiyorsanız, fitness ve egzersiz hareketleri ile bu doğal bitkisel zayıflama kürlerini desteklemeniz faydalı olacaktır. Elma sirkesi, farklı kilo verme formüllerinde de olduğu gibi, daha çabuk kilo vermek amacıyla uygulanan bitkisel kür olarak kullanılmaz. Elma sirkesi, oldukça etkili ve yoğun bir şekilde kilo vermek amacıyla doğal olarak kullanılmaktadır.

Elma Sirkesi Diyetinin Etkileri

Elma sirkesi diyeti ile kilo verme etkisi, elma sirkesinin içeriğinde yer alan asetik asit, çeşitli mineral grupları ve A, C, E vitaminleri sayesinde meydana gelmektedir. Elma sirkesi, sindirim sistemini hareketlendiren ve iyileştirici pek çok etkiye sahiptir. Ayrıca, yağ yakıcı özelliği ile kana karıştıktan sonra hücrelere kadar ilerleyerek fazla yağ yakımına olanak sağlar. Açlığı en aza indirmek amacıyla elma sirkesinden minimum ölçülerde yararlanılmaktadır.

Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Uygulanır?

Elma sirkesi ile uygulanan diyetlerin istenilen başarıya ulaşabilmesi için günlük yaklaşık 1200 kalori değerinden daha az gıda tüketimi yapılmalıdır. 1200 kalori değerindeki bir diyet programına sadık kalındığında, halsizlik ve açlık gibi düşük kalorili diyetlerin yan etkileri daha az görülür ve bağışıklık sistemi zayıflamaz. Elma sirkesi diyeti uygulanırken tam tahıllı ekmekler, meyveler, sebzeler ve tam tahıllı gıdalar gibi yağ açısından fakir, ancak lif yönünden zengin bir diyet programı uygulanmalıdır.

Elma Sirkesi Diyetinin Uygulanışı

Her yemekten önce bir su bardağı suyun içine yarım çorba kaşığı elma sirkesi ilave edilerek içilir. Bu işlem, yemekten 45 dakika önce yapılmalıdır. Elma sirkesi, açlığı bastırıcı özelliğinden yararlanarak daha az kalori alımını sağlar. Elma sirkesi ile uygulanan diyet sayesinde metabolizma hızlanır ve vücutta biriken zararlı toksinler dolaşım aracılığıyla dışarı atılır. Bu işlem, metabolizma hızını artırarak kilo verme süresini hızlandırır.

Egzersiz ve Elma Sirkesi Diyeti

Elma sirkesi diyeti uygulanırken egzersiz yapmak oldukça önemlidir. Egzersiz hareketleriyle kaslar uyarılarak yağ yakımı hızlandırılır. Kan dolaşımının hızlanması sonucunda bölgesel yağlardan ve kilolardan daha kolay kurtulunur. Haftada 3-4 defa 40-45 dakikalık fitness egzersizleri yapmak, elma sirkesi diyetinin etkisini artırır. Bu uygulama elma sirkesi diyeti ile birlikte yapılmalıdır.

Elma Sirkesi Diyetinin Yan Etkileri ve Uyarılar

Mide rahatsızlığı olanlar için uzmanlar, elma sirkesi ile uygulanan diyet programlarını önermemektedir. Midesinde sorun olan kişilerde ciddi sağlık sorunları oluşabilir. Bu nedenle, sindirim sisteminde herhangi bir rahatsızlığı olanların elma sirkesi diyeti yapmadan önce bir sağlık kuruluşuna başvurarak doktordan tavsiye almaları önemlidir. Diyet ve egzersiz programına uygun olarak uyulursa, yaklaşık 4 haftada 5-6 kilo verilebilir. Elma sirkesi diyetini 4 haftadan daha uzun süre uygulayacaksanız, 2 hafta ara vermeniz faydalı olacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Ali Yiğit

26 Nisan 2024 Cuma

Merhaba ben de bu diyeti uygulamak istiyorum. Elma sirkesinin zaten sindirime çok iyi geldiğini duymuştum. Sirke miktarını biraz daha arttırmamda herhangi bir sakınca var mıdır?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Ali Yiğit Bey,

Elma sirkesi sindirime gerçekten yardımcı olabilir, ancak miktarını arttırmadan önce dikkatli olmanızda fayda var. Aşırı miktarda elma sirkesi tüketmek mide rahatsızlıklarına, asit reflüsüne ve diş minesine zarar verebilir. Günlük olarak önerilen miktarı aşmamaya çalışın. Herhangi bir sağlık sorununuz veya şüpheniz varsa, bir sağlık uzmanına danışmanız iyi olur.

Sağlıklı günler dilerim!

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Elma Sirkesinin Zararları

Elma Sirkesinin Zararları

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Elma Sirkesi Karaciğer Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Karaciğer Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Sivilceye Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Sivilceye Faydaları Nelerdir?

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Ayva Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ayva Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Zayıflama

Elma Sirkesi Zayıflama

Güncel

Alıç Sirkesi Zayıflatır mı?

Alıç Sirkesi Zayıflatır mı?

Güncel

Armut Sirkesi Tarifi ve Malzemeleri

Armut Sirkesi Tarifi ve Malzemeleri

Elma Sirkesi Şekere İyi Gelir mi?

Elma Sirkesi Şekere İyi Gelir mi?

Sirke Neye İyi Gelir?

Sirke Neye İyi Gelir?

Alıç Sirkesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Alıç Sirkesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Beyaz Sirke Nedir?

Beyaz Sirke Nedir?

Elma Sirkesi Karbonat Tarifi ve Malzemeleri

Elma Sirkesi Karbonat Tarifi ve Malzemeleri