Elma Sirkesi Siğil
20 Temmuz 2024

Elma Sirkesi Siğil

Elma Sirkesi ile Siğil Tedavisi

Siğiller, insan vücudunun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkabilen yaygın deri problemlerindendir. Ancak avuç içi ve ayak tabanı en çok etkilenen yerlerdir. Temelde cildin yüzeyinde ufak, sert ama zararsız büyümeler şeklinde oluşurlar. Özellikle kırık veya sorunlu cilt üzerinde gelişirler. Siğillerden kurtulmak için anti-siğil kremler ve birçok tezgah üstü ürün mevcuttur. Ancak bu ürünlerin çoğu sert kimyasallar içerebilir, cildi yakabilir ve pigmentasyona sebep olabilir. Elma sirkesi, siğillerden kurtulmak için doğal ve güvenli yollardan biridir. Siğiller üzerine uygulanan elma sirkesi bu sorundan kurtulmak için etkili olabilir. Elma sirkesi, asidik özelliği ile siğili yumuşatır ve böylece rahatça soyulmasını sağlar. Ayrıca elma sirkesinin anti-viral özellikleri sayesinde siğilin diğer bölgelere yayılmasını önler.

Elma Sirkesi ile Siğil Tedavi Yöntemleri

  • Saf Elma Sirkesi: Su ile siğilli bölgeleri yıkayıp temizleyin. Konsantre elma sirkesinin etkisiyle sağlıklı bir cildi korumak için siğil etrafındaki sağlıklı cilde vazelin uygulayın. Siğilin üzerine saf elma sirkesini pamuk yardımıyla uygulayın. Pamuk topunu siğil üzerine yapıştırın ve bir yara bandı ile sabitleyerek bir gece boyunca bekletin. Bu işlemi siğiller yok olana kadar her gece tekrarlayın.
  • Elma Sirkesi ve Kabartma Tozu: Vazelin ile siğil etrafındaki sağlıklı bölgeyi koruyun. Kabartma tozu ve elma sirkesi ile hafif bir hamur yapın. Siğillerin üzerine bu hamuru sürün ve gece boyunca bekletin. Ayrıca, hamur uygulandıktan sonra siğil bölgesini kapatmak için pamuk ve yara bandı da kullanabilirsiniz. Bu işlemi her gün uygulayarak siğillerden kurtulabilirsiniz.
  • Elma Sirkesi ve C Vitamini Kapsülü: Aşırı asidik özelliği sayesinde siğil bakterisi ile savaşır ve siğili yumuşatır. Kalın bir hamur elde etmek için elma sirkesi ile C vitamini kapsülünü karıştırın. Bu karışımı siğillerin üzerine uygulayın. Bir yara bezi ve yara bandı ile kapatın ve bir gece boyunca bekletin.
  • Elma Sirkesi ve Patates: Patates ve elma sirkesini eşit oranda karıştırın. Gün içinde birkaç kez bu karışımı siğil üzerine uygulayın. Gece boyunca siğil bölgesinde bekletin, sabah kalkınca temizleyip iyice yıkayın. Siğiller doğal olarak kendiliğinden yok olana kadar bu işlemi devamlı uygulayın.
  • Elma Sirkesi ve Aloe Vera: Taze bir aloe vera yaprağından yumuşak krem elde edin. Bu krem ile 3 damla elma sirkesini karıştırın. Siğillere günde 2 kez uygulayın. Karışımı siğiller üzerine uygulayıp bir gece boyunca bekletmek daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.
  • Elma Sirkesi ve Sarımsak: Taze bir sarımsağı ezin ve elma sirkesi ile karıştırın. Ancak sarımsağın yeşil yapraklarını kullanmayın. Bu karışımı siğil üzerine uygulayın ve bir sargı bezi ve yara bandı ile kapatın. Siğilli bölgede bir gece beklettikten sonra ertesi gün yıkayın. Siğil solup yok olana kadar bu karışımı uygulamaya devam edin.
  • Elma Sirkesi ve Hint Yağı: Siğili doğal su ile temizleyin. Pamukla siğilli bölgeye elma sirkesi uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra siğilli bölgeye hafifçe hint yağı sürerek bastırmadan yavaşça ovalayın. Siğillerden kurtulmak için bu işlemi her gün tekrarlayın. Sabırlı olun, zamanla faydasını göreceksiniz.

Elma sirkesi ile siğil tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, düzenli ve sabırlı bir şekilde uygulama yapmaktır. Doğal yöntemlerle siğillerden kurtulmak zaman alabilir, ancak cildi tahriş eden sert kimyasallardan kaçınmak için bu yöntemler tercih edilebilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Elma Sirkesi Nasıl İçilir?

Elma Sirkesi Nasıl İçilir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Elma Sirkesi Ph Değeri Nedir ve Kaç Olmalıdır?

Elma Sirkesi Ph Değeri Nedir ve Kaç Olmalıdır?

Elma Sirkesi Diyeti

Elma Sirkesi Diyeti

Bit ve Sirke Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bit ve Sirke Olduğunu Nasıl Anlarız?

Elma Sirkesi Mideye Zarar Verir mi?

Elma Sirkesi Mideye Zarar Verir mi?

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? İbrahim Saraçoğlu

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? İbrahim Saraçoğlu