Sirke Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
20 Temmuz 2024

Sirke Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Sirke Maskesi

Sirke maskesi, özellikle cilt sorunlarını giderme konusunda etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Her evde bulunan basit malzemeleri kullanarak rahatlıkla hazırlayacağınız bu maske sayesinde sivilce ve cilt lekeleri sorunlarınızdan kurtulabileceğiniz gibi, siyah nokta sorunlarınızın da giderek azaldığını görme olanağına sahip olabilirsiniz. Hem sivilceler hem de sivilce lekeleri üzerinde etkili olan ve elma sirkesiyle yapılan farklı kürleri kullanarak daha pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sirke Maskesi Tarifleri ve Uygulanışı

 • 1 kahve fincanı elma sirkesi
 • 1 kahve fincanı maden suyu
Aynı ölçülerdeki maden suyu ve elma sirkesini karıştırarak hem sabah hem de akşam olmak üzere günde iki kez bir pamuk yardımıyla sivilcelerin, sivilce izlerinin, siyah noktaların ve genişlemiş gözeneklerin bulunduğu bölgelere sürünüz. Bu karışımı cildinizde 30 dakika beklettikten sonra ılık su kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Her gün uyguladığınız bu sirke maskesi sayesinde sivilcelerinizden hızlı bir şekilde kurtulabilir ve sürekli başınıza dert olan sivilceleri etkin bir şekilde engelleyebilirsiniz. Bu maskeyi uygularken kullanacağınız elma sirkesinin asetik asit içermediğinden emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir.

Limon Suyu ve Elma Sirkesi Maskesi Nasıl Yapılır?

 • 1 çorba kaşığı limon suyu
 • 1 çorba kaşığı gül suyu
 • 1 çorba kaşığı elma sirkesi
Aynı ölçülerdeki limon suyu, gül suyu ve elma sirkesini bir araya getirdikten sonra pamuk kullanarak sivilcelerinizin üzerine bu toniği uygulayın. Bu toniği cildinizde 30 dakika bekletip ılık suyla yıkamanız yeterlidir. Her gün uygulandığı takdirde 1 hafta içerisinde sivilcelerinizden ve sivilce lekelerinizden rahatlıkla kurtulabileceğinizi görebilirsiniz.

Elma Sirkesi Buharı Tarifi ve Malzemeleri

 • 1 çay bardağı elma sirkesi
 • 1 çay bardağı su
Aynı ölçülere sahip elma sirkesi ile suyu bir tencere içine alıp karıştırın ve kaynatmaya başlayın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın. Daha sonra büyük bir havluyu başınızın üzerine alarak kafanızı buhar dışarıya çıkmayacak şekilde tencerenin üzerine tutun. Bu sayede sivilce lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sirke Maskesi Faydaları Nelerdir?

 • Elma sirkesi antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan dolayı ciltte bulunan iltihap ve sivilceden kurtulmayı sağlar.
 • Elma sirkesi içeriğindeki maddeler sayesinde cildin yağ ve asit oranının dengelenmesi üzerinde etkilidir.
 • Elma sirkesi ile cilt yüzeyinde bulunan ölü hücrelerden kurtulmak mümkündür.
 • Sirke maskesi uygulanarak ciltteki sivilce lekelerinin, güneş lekelerinin ve yaşlılık nedeni ile oluşan lekelerin görünümünü azaltabilirsiniz.
 • Uygulayacağınız maske sayesinde cilt hastalıklarınız varsa buna bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntı sorunundan da kurtulabilirsiniz.

Sonuç olarak, sirke maskesi cilt sağlığını koruma ve cilt sorunlarını giderme konusunda etkili bir doğal yöntemdir. Doğru malzemelerle ve düzenli uygulamayla, cildinizdeki birçok sorundan kurtulabilir ve daha sağlıklı, pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Ancak, cilt tipinize ve hassasiyetinize dikkat ederek bu maskeleri uygulamanız önemlidir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Elma Sirkesi Günde Kaç Kez İçilmeli

Elma Sirkesi Günde Kaç Kez İçilmeli

Elma Sirkesi Su Karışımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Su Karışımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sirke Mayası Tam Olarak Nedir?

Sirke Mayası Tam Olarak Nedir?

Elma Sirkesi Mideye Zarar Verir mi?

Elma Sirkesi Mideye Zarar Verir mi?

Elma Sirkesi Sivilce İzleri

Elma Sirkesi Sivilce İzleri