Elma Sirkesi Sivilce İzleri
10 Temmuz 2024

Elma Sirkesi Sivilce İzleri

Elma Sirkesi ile Sivilce İzlerinden Kurtulma

Elma sirkesi, sivilce izlerinin giderilmesinde, cildin tıkalı gözeneklerinin temizlenmesinde ve cildin yağ üretiminin dengelenmesinde etkili bir doğal yöntemdir. Elma sirkesi, cildin pH dengesini korumaya yardımcı olur. Özellikle kadınlar için cilt bakımı günümüzde çok önemli bir yer tutmaktadır, çünkü sivilce ve sivilce izleri problemiyle sıkça karşı karşıya kalıyoruz. Her bireyin cildinin pürüzsüz ve güzel görünmesini istemesi en doğal hakkıdır. Bu nedenle doğal yöntemlere başvurulmaktadır ve elma sirkesi de bu yöntemlerden biridir. Elma sirkesinin içeriği sayesinde cildinizde olumlu sonuçlar görebilirsiniz. Hem yağlı ciltlerde hem de kuru ve hassas ciltlerde beklenmedik sonuçlar elde edilebilir. Elma sirkesinin antibakteriyel özelliği vardır ve bu özellik sivilce oluşumu ve sivilce izlerinin giderilmesinde büyük rol oynar.

Elma Sirkesi Sivilce İzleri İçin Nasıl Kullanılır?

Çok çeşitli ve doğal yöntemler vardır, ancak sivilce izleri için elma sirkesi yöntemi oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Elma sirkesini sivilcelere ve sivilce izlerine uygulamak oldukça basittir ve fazla zaman almaz. Bu yöntem, cildinizde güzel sonuçlar görmenizi sağlar. Elma sirkesini saf olarak kullanmak yerine az miktar suyla karıştırmanız daha iyi olacaktır, çünkü bu, cilt yüzeyinde alerjik reaksiyonların meydana gelmesini engeller. Elma sirkesini birçok farklı karışımla kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi ve Su Karışımı

  • 1 çay bardağı elma sirkesi
  • Yarım çay bardağı su
Malzemeleri bir kabın içinde karıştırın. İlk olarak uygulamaya geçmeden önce yüzünüzü yıkayın. Bir parça pamuğu bu karışıma batırarak sivilce izlerinizin üzerine yumuşak hareketlerle sürün. 15 dakika bekletin. Beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Elma sirkesinin kokusu sizi rahatsız edebilir. Uygulamayı yapıp yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici kremlerle bu kokuya çözüm bulabilirsiniz. Bu işlemi sivilce izlerinizin azalması için haftada en az bir kere uygulayın.

Elma Sirkesi, Su ve Limon Suyu Karışımı

  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı su
  • 1 çay kaşığı limon suyu
Bu malzemeleri karıştırın. Bu karışımı gece yatmadan önce cildinizi temizleyip uygulayabilirsiniz ve özellikle sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere yoğunlukta olmak üzere pamuk yardımıyla uygulayın. Sabaha kadar bu karışımın yüzünüzde kalması gerekiyor. Elma sirkesinin kokusunu limon biraz hafifletir. Sabaha kadar bekleyen bu karışımı yıkayarak temizleyebilirsiniz. Gece boyunca yüzünüzde kalan elma sirkesi sayesinde sivilce izlerinin giderilmesinde etkili sonuçlar göreceksiniz.

Elma Sirkesi ve Maden Suyu Karışımı

  • 1 kahve fincanı maden suyu
  • 1 kahve fincanı elma sirkesi
Bu malzemeleri bir kaba aldıktan sonra karıştırın. Sabah ve akşam günde iki kez kullanma kaydıyla sivilcelerin ve sivilce izlerinizin üzerine pamuk yardımıyla uygulama yapın. En az yarım saat beklettikten sonra ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi sivilce izleriniz yok olana kadar ve güzel sonuçlar görene kadar kullanabilirsiniz. Elma sirkesi sayesinde cildinizin ilk baştaki görünümü ile bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaparak cildinizin son görünümünü fark edeceksiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Kâhta

15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüzümde ergenlikten kalma sivilce lekeleri kaldı. Bir çok ürün kullanmama rağmen bu izler geçmedi. Elma sirkesi ile yüzümde ki sivilceler den kurtulabilir miyim. Ayrıca elma sirkesi yüz de nasıl kullanılır

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Kâhta,

Elma sirkesi cilt bakımında sıkça kullanılan bir üründür ve birçok kişi sivilce izlerini hafifletmek için kullanıyor. Ancak, herkesin cilt tipi farklı olduğu için elma sirkesinin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Elma sirkesini yüzünüze uygulamadan önce mutlaka su ile seyrelterek kullanmalısınız. Genellikle 1 birim elma sirkesi ile 3 birim su karışımı önerilir. Bir pamuk yardımıyla bu karışımı yüzünüze nazikçe uygulayabilirsiniz. Ancak, uygulama öncesinde bir dermatoloğa danışmanızda fayda var. Cildinizde hassasiyet ya da irritasyon oluşursa kullanmayı bırakmalı ve bir uzmana başvurmalısınız.

Sağlıklı günler dilerim.

2. Cevap
cevap

Sarubatu

Ergenlik sivilcesinden elma sirkesi yerine doktora gidip size uygun ilaçları yazabilir. Bİr çok ilaç var sivilce lekelerinden kurtulmak için. Tonikler var yüz lekelerini temizlemek için. Bilinçsiz şekil de kulakdan dolma ürünleri deneme yanılmayla kullanmayın. Yine de elma sirkesi kullanmak istiyorsan sirke asitli bir ürün olduğu için yüzünüzü yakabilir. dikkat edin.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sirke Ruhu Üretimi Nasıldır?

Sirke Ruhu Üretimi Nasıldır?

İlginizi Çekebilir

Sirke Neye İyi Gelir?

Sirke Neye İyi Gelir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sirke Formülü Nedir?

Sirke Formülü Nedir?

Sirkeyle Yıkanmak

Sirkeyle Yıkanmak

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Oktay Usta

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Oktay Usta

Sirkenin Faydaları Nelerdir?

Sirkenin Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Karbonat Tarifi ve Malzemeleri

Elma Sirkesi Karbonat Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Elma Sirkesi Kilo Aldırır mı?

Elma Sirkesi Kilo Aldırır mı?

Güncel

Sirke Nasıl Yapılır?

Sirke Nasıl Yapılır?